מטפל ברפואה סינית מסורתית, מדריך צ'י קונג טיפולי וטאי צ'י צ'ואן.

סיימתי את לימודי הרפואה הסינית לפני כ- 12 שנה במסגרת לימודי המשך של האוניברסיטה העברית ובמסגרת ביה"ס האקדמי לסיעוד שבתל השומר. הלימודים נמשכו כ-6 שנים. בהמשך השתלמתי בסין במרכז הרפואי האוניברסיטאי של שנגחאי בתחומי רפואה סינית וצ'י קונג טיפולי למחלות פנימיות. את דרכי בתחום אומנויות לחימה התחלתי לפני כ- 40 שנה ובתחילת שנות ה-80 נחשפתי לתחום אומנויות הלחימה הפנימיות ובהן טאי צ'י צ'ואן (סגנון יאנג וצ'ן) צ'י קונג, שינג-אי ובא-גואה.

מנהל קליניקה פרטית לרפואה סינית מסורתית – בתחומי שיקום השונים; אורטופדיה, פציעות ספורט, כאב כרוני ניורולוגיה. כמו כן בשיקום קרדיולוגיה, טיפול תומך לחולי סרטן ובמחולות האוטואימוניות - פיברומיאלגיה.

במרכז רפואי "שיבא" תל השומר - עובד כמטפל ברפואה סינית מסורתית במרפאה לרפואה משלימה במרכז שיקום, מטפל במצבי שיקום השונים כגון: כאב כרוני אורטופדיה ופציעות ספורט, קרדיולוגיה, אונקולוגיה, ותסמונת פוסט טראומה (PTSD). כמו כן מרכז את תחום הצ'י קונג והטאי צ'י במחלקות השונות בהם : גיניקו-אונקולוגיה, שיקום לב והנחיית סדנאות במרכז למחלות אוטואימוניות לחולי פיברומיילגיה.

במרכז רפואי ע"ש "סוראסקי" (איכילוב) - מעביר סדנאות בתחום צ'י קונג וטאי צ'י טיפולי במחלקה האונקולוגית.

מעביר שיעורים קבוצתיים, פרטיים - בטאי צ'י צ'ואן וצ'י קונג בתל אביב ובאזור השרון ומקיים סדנאות והרצאות בתחום זה בכל הארץ.

אודות חיים שוורצמן


מאמרים ומחקרים ברפואה סינית, טאי צ'י וצ'י קונג בהיבטים מקצועיים על התחומים השונים.
הטאי צ'י צ'ואן היא אומנות לחימה שמשתמשת בכוח ו"אנרגיה פנימית רכה" למטרות איזון וחיזוק גוף- נפש.
רפואה סינית רואה את האדם כמערכת אנרגטית, אשר מדגישה את הגישה ההוליסטית ומטרתה העיקרית לעודד את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף עצמו.
צ'י קונג היא אומנות תנועה המטפחת ומסדירה את זרימת אנרגיית החיים, כדי לשפר את מצב הבריאותי, לסייע בהרגעת הנפש ותחושת חיוניות.