טאי צ'י צ'ואן 太極拳 - היא אומנות לחימה המשתמשת בכוח ו"אנרגיה פנימית רכה" למטרות איזון וחיזוק גוף-נפש.

Chen Wangting שהיה אחד מאבות השיטה, סיכם במשפט: "מהות הוראת הטאי צ'י צ'ואן היא האיזון בין הרגש והשכל בפנימיות,הרך והקשה, איטי ומהיר בחיצוניות. נשום לאט, והלב יהפוך לשקט, מהשקט של הלב כולך תהפוך לרפוי, נפש שלווה תעלה את המודעות וגוף רפוי יאפשר זרימה ותנועה".

בזמן תרגול ישנה התייחסות לעיצוב מערך הגוף והנפש, לחיזוק וגמישות של השרירים תוך כדי הרפיה, יציבה ושיווי משקל. באחד הכתבים הקלאסיים של משפחת צ'ן נכתב: "הזן את השורשים, והעלים יהיו שופעים".

כיום הטאי צ'י צ'ואן מתורגל בעיקר לצורכי בריאות בכל העולם. הטאי צ'י צ'ואן הוא אחד מהתחומי אומנויות התנועה הנחקרים ביותר בתחום השימוש הרפואי המשלים התומך והשפעותיו החיוביות.

לדוגמה לאחרונה, בתחום מחלות הפיברומיאלגיה (פורסם ב-2010) ופרקינסון (פורסם ב- 2012) בעיתון רפואי היוקרתי New England Journal of Medicine.

מאמרים ומחקרים ברפואה סינית, טאי צ'י וצ'י קונג בהיבטים מקצועיים על התחומים השונים.
הטאי צ'י צ'ואן היא אומנות לחימה שמשתמשת בכוח ו"אנרגיה פנימית רכה" למטרות איזון וחיזוק גוף- נפש.
רפואה סינית רואה את האדם כמערכת אנרגטית, אשר מדגישה את הגישה ההוליסטית ומטרתה העיקרית לעודד את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף עצמו.
צ'י קונג היא אומנות תנועה המטפחת ומסדירה את זרימת אנרגיית החיים, כדי לשפר את מצב הבריאותי, לסייע בהרגעת הנפש ותחושת חיוניות.